Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü Destek Eğitimleri


“Antalya OSB Eğitim, bölgemizin ihtiyacı ve Sanayicilerimizin talepleri doğrultusunda 20 Haziran 2017 tarihinde “Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü Destek Eğitimleri” düzenleyecektir.

Yetkilendirilmiş yükümlü statüsü; gümrük yükümlülüklerini yerine getiren, kayıt sistemi düzenli ve izlenebilir olan, mali yeterlilik, emniyet ve güvenlik standartlarına sahip bulunan, kendi oto kontrolünü yapabilen güvenilir firmalara gümrük işlemlerinde birtakım kolaylık ve imtiyazlar tanıyan uluslararası bir statüdür. Bu sebeple; Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca, “Dış Ticaret” bağlantılı çalışan şirketlerin uluslararası piyasalarda daha çok tercih edilmesi, ihracatın desteklenmesine katkı sağlamak ve gümrük işlemlerinin daha hızlı çözümlenebilmesi için “Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü” sertifika verme süreci başlatılmıştır.

Gümrük ve dış ticaret işlemleri ile emniyet ve güvenlik kapsamındaki konularda personellerine eğitime tabi tutmak, “Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü” başvurularında bulunacak şirketlerin dikkat etmesi gereken hususlardan biri olarak görülmektedir.

İlgili programın ayrıntılarına egitim.antalyaosb.org.tr  adresinden ulaşabileceğiniz bilgisini iletir, online başvurularınızı en geç 8 Haziran 2017 tarihine kadar gerçekleştirmeniz hususunda gereğini rica eder, saygılar sunarız.”

 

 http://egitim.antalyaosb.org.tr/index.php?goto=egitim_detay&idx=117#basvur    linkinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ayrıntılı Bilgi İçin: 

Eğitim ve Kalite Müdürlüğü

 

Emine YILMAZ   258 11 00/2004

emineyilmaz@antalyaosb.org.tr  

 

Melis KILIÇ TAŞ  258 11 00/2005

meliskilictas@antalyaosb.org.tr 

  

Sehel SERİN TÜRK 258 11 00/5006

sehelserinturk@antalyaosb.org.tr